Grāmata "Staltbriežu izcelsme, izplatība un audzēšana LV"

Informācija

Dabas draugu, mednieku un citu interesentu ilgi gaidītā grāmata „Staltbriežu izcelsme, izplatība un audzēšana Latvijā”. Tās autors ir pirmais Gaujas nacionālā parka direktors, mežzinātņu doktors Gunārs Skriba. Apjomīgajā un fundamentālajā darbā apvienota vēsture, daba, medniecība - fakti un atziņas. Tajā ir ne tikai par staltbriežiem, bet arī par mežu sargātāju un kopēju likteņiem kopš Latvijas pirmās brīvvalsts pirmajām dienām. Grāmata būs aizraujoša lasāmviela ikvienam dabas draugam un dzīvnieku vērotājam.
Staltbrieži Latvijas mežos bija izzuduši dabiskā ceļā un to populācijas atjaunošanas ideja un realizācija ir arī grāmatas autora Gunāra Skribas nopelns.


 Jānis Baumanis par grāmatu:

..Šīs grāmatas nozīmi ir grūti pārvērtēt. Tās autors lielā mērā ir bijis iniciators un īstenotājs tam, lai staltbriedis kļūtu par visā Latvijā sastopamu un medījamu sugu, tādējādi realizējot dzīvē ideju , kas tolaik daudziem šķita utopiska un nereāla. Droši var teikt, ka staltbriedim un tā atgriešanās gaitai Latvijas dabā ir veltīts viss grāmatas autora darba mūžs. Paralēli šim darbam ir tapusi arī šī grāmata. Tās autoram ir izdevies, manuprāt, nepaveicamais  - vienā grāmatā apvienot gan vēstures, gan bioloģijas, gan arī medniecības faktus un atziņas, turklāt radot aizraujošu lasāmvielu, kurai nav iespējams pavirši pārskriet pāri. Rodas vēlēšanās to rūpīgi izlasīt vārdu pa vārdam.

Šī grāmata ir piemineklis un pateicība par to, ko daudzas mednieku paaudzes ir paveikušas staltbriežu un Latvijas dabas labā, un vienlaikus arī atgādinājums mūsdienu un nākamajām paaudzēm, cik dabā viss ir smalks un trausls. Patlaban Latvijā ir vietas, kurās staltbriežu blīvums jau pārsniedz vēlamo, līdz ar to radot cilvēkos attieksmi pret staltbriedi kā pret kaut ko parastu, ikdienišķu un nevērtīgu. Ceru, ka, izlasot šo grāmatu, šī attieksme mainīsies un staltbriedis joprojām būs ikviena mednieka sapnis. Vienlaikus mēs visi gūsim atziņas, kā pareizi apsaimniekot šo tik nozīmīgo medību un dabas resursu un kā Latvijas staltbriežu populāciju veidot veselīgu, kvalitatīvāku un spēcīgāku.

Parametri
  • Preces kods: GRSTBR11
Nav atstātu atsauksmju, esi pirmais!

Grāmata "Staltbriežu izcelsme, izplatība un audzēšana LV"

Pieejamība: Ir pieejams
Only 2 left
SKU
GRSTBR11
Skaits
Atsauksmes