Purnavu Muižas Kauss 2018 - Noslēdzies

13.06.18 | Purnavu Muiža

Purnavu Muižas kauss 2018, kas šogad norisinājās jau 11. reizi, un 4. Baltijas čempionāts SK-35 ir veiksmīgi noslēgušies ar pozitīvu sacensībām raksturīgo spriedzes pēcgaršu un fantastiskiem rezultātiem. Esam lepni, ka šis pasākums nu ir kļuvis par gada lielākajām šaušanas sacensībām Latvijā ar 3 nopietnām šaušanas pamatdisciplīnām - medību šaušana /Eiropas zvēri 100m, Sportings + A-Traps un Skrejošā mežacūka 35m, kā arī vairākām papildus sacensībām.

Lieliski laika apstākļi un vairāki sacensību organizatorisko jautājumu uzlabojumi labvēlīgi veicināja cīņas sparu Latvijas un Lietuvas mednieku un sporta šāvēju starpā. Šogad gan nesagaidījām dalībniekus no Igaunijas, jo ļoti iespējams, ka daļa sportistu bija devušies uz vienlaicīgi notikušo Eiropas čempionātu sportinga Itālijā.

Zīmīgi, ka arī šogad sacensību norise neizpalika bez vairākiem izcili azartiskiem momentiem!

Visupirms sveicam un suminām kopvērtējuma līderi un Purnavu Muižas kausa ieguvēju Juri Lazdiņu! Viņš arī parādīja lielisku sniegumu un palika nepārspēts šķīvīšu šaušanas disciplīnās.

Kompleksajā vērtējumā vienādu punktu skaitu saņēma 2. un 3. vietas ieguvēji un saskaņā ar sacensību nolikumu izšķirošais kritērijs ir disciplīnā SK-35 uzrādītais rezultāts. Līdz ar to kopvērtējuma 2.vietas ieguvējs ir Jānis Zandbergs un 3.vietas ieguvējs Andis Apse.

Šķīvīšu šaušanas (Sportings un A-traps) labākie šāvēji bija gana meistarīgi un arī uzrādīja vienādi augstus rezultātus, tādēļ, lai noteiktu absolūtos līderus, publikai bija iespēja vērot šovam pielīdzināmo un nervus kutinošo pāršaudi. Juris Lazdiņš un Ēriks Bergs ar pamatsacensībās iegūtajiem 48 punktiem, pēc pāršaudes sadalīja attiecīgi 1. un 2.vietu 89 dalībnieku konkurencē. Savukārt,  Mārtiņš Gaņģis un Dairis Neilands pēc katra pamatsacensībās iegūtajiem 46 puntiem sacentās atkārtoti un atkal uzrādīja vienādu rezultātu – 19 punktus. Līdz ar to tika noteikts papildus duelis līdz pirmajai kļūdai un par 3. vietas ieguvēju kļuva Mārtiņš Gaņģis.

Disciplīnā Skrejošā mežacūka 35m piedalījās 112 dalībnieki un tika vēroti ļoti augsti rezultāti, kā arī pieredzēts neticams gadījums, kad 5 reizes tika izšauts maksimums, t.i. 100 no 100 punktiem. Laimīgo simtnieku īpašnieki - Vilnis Veitners, Mareks Bašens un Mārtiņš Turkopulis. Mārtiņš pat pamanījās 100-niekus izšaut pat 2 sērijās pēc kārtas – pusfinālā un finālā. Suminām šīs disciplīnas uzvarētājus: 1.vietas un Baltijas kauss SK-35 ieguvējs - Vilnis Veitners, 2.vieta - Mārtiņš Turkopulis, 3.vieta – Aivars Delveris.

SK-35 disciplīnā junioru / dāmu konkurencē uz goda pjedestāla šoreiz sveicām 3 lieliskas šāvējas: 1.vieta Lauma Zīle, 2.vieta – Marina Rjabkova, 3.vieta - Agnese Kārkliņa. Visas dāmas pārstāv Mārkulīču šaušanas sporta klubu, tādēļ, lieliskie Mārkulīčnieki, Jums ir ar ko lepoties!

SK-35 komandu vērtējumā karstu cīņu rezultātā triumfēja “Bebra Kungs Talsi-1”, atstājot 2.vietā “ Mārklulīči – Zala Arms 1” un 3.vietā – “Mārkulīči-Zala Arms 3” komandas

Medību šaušanas (Eiropas zvēri 100m) no 82 dalībniekiem veiksmīgākie šogad bija – ar 197 no 200 punktiem un 1.vietas ieguvējs Mārtiņš Turkopulis, 194 punktu un 2. vieta viesim no Lietuvas Stasys Jurkus un 193 punkti un godpilnā 3. vieta Medību šaušanā – Arnim Romanam.

Sakām lielu PALDIES visiem sacensību dalībniekiem, viņu līdzjutējiem par atsaucību un piedalīšanos, kā arī Mārkulīču šautuves saimniekiem par sacensību mājvietu un iespēju mūsu šaušanas sacensības rīkot tieši šajā vietā! Paldies visiem, kas iesaistījās un darbojās par un ap sacensību organizēšanu un šaušanas stendu ierīkošanu, kā arī paldies tiesnešu komandai par izturību un acīgumu visas dienas garumā!

Pateicība arī balvu fonda atbalstītājiem – mūsu sadarbības partneriem – Swarovski Optik HuntingBenelli ArmiZEISS HuntingBlaserMauserA-TEC As, Optisan OpticsDiana Air RiflesAimpoint ABWork SharpOutdoor Edge Knives & ToolsRC Cartridges, ItalyNorma PrecisionHarkilaAbas SmokehouseMoller Auto Krasta - Volkswagen centrsSDK LTD

Ceram, ka uzvarētāju prieks un pārējo sacensību dalībnieku gandarījums par rezultātiem vai apņemšanās vairāk patrenēties un nākamgad būt veiksmīgākiem, ļaus turpmāk vēl kuplināt šo sacensību dalībnieku skaitu. Tādēļ esiet laipni gaidīti nākamgad – 2019. gada jūnijā jau 12. Purnavu Muižas kausa izcīņas sacensībās.

Sacensību rezultāti apskatāmi šeit:

Kompleksais vērtējums

SK-35 individuālais vērtējums

SK-35 komandu vērtējums

Sportings

Medību šaušana

Papildu sacensības

Apskatiet bilžu galeriju, klikšķinot uz attēla.

Uz tikšanos nākamgad!